Історія

Державне підприємство "Конструкторське бюро" Артилерійське озброєння "(ДП КБАО) почало своє існування, як науково-технічна організація з 25 травня 1986р. У цей день ВАТ "Більшовик" було створено спеціальне конструкторське бюро - "КБ-86".

       У квітні 1992р. рішенням Комітету промислової політики і Міноборони "КБ-86" було реорганізовано в Конструкторське бюро артилерії (КБ-А), в травні 1996 р наказом Мінмашпрому на базі КБ-А створюється Державний науково - технічний центр Артилерійсько-стрілецького озброєння" (ДП "НТЦ АСО").

       28 жовтня 2005 наказом Мінпромполітики України №405 шляхом реорганізації (злиття) Державного підприємства "Науково-технічний центр артилерійсько-стрілецького озброєння" і Державного підприємства "Конструкторське бюро спеціальної техніки" було створено Державне підприємство "Конструкторське бюро "Артилерійське озброєння" (ДП КБАО).

       Основними напрямками діяльності підприємства "Конструкторське бюро "Артилерійське озброєння" є дослідження і розробки в галузі технічних наук, а саме: дослідницькі, проектно-конструкторські, технологічні роботи, спрямовані на створення сучасних зразків артилерійського та стрілецького озброєння, боєприпасів, а також виробництво зброї та боєприпасів (Стаття 2, п. 2.2. Статуту).

       Матеріально-технічна база ДП КБАО дозволяє проводити науково-дослідні, проектно-конструкторські роботи і виробничу діяльність в напрямку створення і виготовлення зразків артилерійського та стрілецького озброєння на сучасному рівні.   Якість продукції забезпечується виконанням вимог робочої конструкторської документації, нормативно-технічної документації та комплексом робіт з перевіркою якості виготовляємої продукції відділом технічного контролю. Дотримання вказаних вимог контролюється службами Головного конструктора, Головного технолога, Головного метролога і Центральною науково-дослідною лабораторією.

       В цілісний майновий комплекс підприємства входить 10 200 кв. м. виробничих і адміністративних приміщень, 574 од. виробничого обладнання.

       За час існування ДП КБАО колективом були розроблені і виготовлені дослідні зразки одинадцяти видів озброєння в тому числі:       

       •   Танкова гармата КБА-3 калібру 125 мм;   

       •   Міномет КБА48М калібру 82 мм;                         

       •   Міномет КБА48М1 калібру 82 мм;                                   

       •   30 мм автоматичний гранатомет КБА.117;

       •   30 мм стволи до гармат бойових модулів "Шквал", Штурм", "Парус";

       •   30 мм ствол КБА-2-01 до гармати ЗТМ1;            

       •    30 мм ствол КБА.113 до гармати ЗТМ2, ЛВГ-30,

           5 зразків з яких прийнято на озброєння Збройних сил України, а саме:            

       •   125 мм танкова гармата КБА-3;                 

       •   82 мм міномети КБА48М1, КБА48М;                               

       •   30 мм автоматичний гранатомет КБА.117;                       

       •   30 мм ствол КБА-2-01 до гармат ЗТМ1;               

       •   30 мм ствол КБА.113 до гармат ЗТМ2, ЛВГ-30.                          

       В грудні 2018 року були успішно проведені визначально-відомчі випробування 23 мм ствола КБА40 до 23мм спареної установки ЗУ-23, підтверджені тактико-технічні характеристики (радянського зразку 2А14). Наразі виданий наказ МО України щодо підконтрольної експлуатації стволів в підрозділах ЗС та силових відомствах України.

       На підприємстві створено повний технологічний цикл виготовлення стволів для автоматичних гармат калібру 23 і 30 мм, починаючи від виготовлення заготовки і закінчуючи проведенням випробувань готових стволів стрільбою.

       Налагоджене виробництво стволів калібру 23 і 30 мм для потреб Збройних сил України, Національної гвардії та силових відомств України, поставки на експорт. Станом на сьогоднішній день ДП КБАО є головною організацією з питань науково-технічного забезпечення за напрямком "Розробка артилерійсько-стрілецького озброєння" і є єдиним в Україні підприємством, в повному обсязі володіє технологією виготовлення стволів калібру 23 мм, 30мм та 82 мм стволів для мінометів.                              

       Фахівці ДП КБАО брали участь в роботі багатьох міжнародних науково-технічних конференцій, а в період з 1997 ДП КБАО проводились Міжнародні науково-технічні конференції "Ствольні артилерійські системи, боєприпаси, засоби артилерійської розвідки та керування вогнем". Вироби і зразки озброєння, розроблені і виготовлені КБАО, експонувалися на багатьох виставках озброєння і військової техніки, як в Україні так і за кордоном.