Історія

Державне підприємство "Конструкторське бюро" Артилерійське озброєння" (ДП КБАО) почало своє існування, як науково-технічна організація з 25 травня 1986. У цей день  ВАТ " Більшовик " було створено спеціальне конструкторське бюро - " КБ-86 ". У квітні 1992. Рішенням Комітету промислової політики і Міноборони "КБ-86" було реорганізовано в Конструкторське бюро артилерії (КБ-А), в травні 1996 р наказом Мінмашпрому на базі КБ-А створюється Державний науково - технічний центр артилерійсько-стрілецького озброєння " (ДП "НТЦ АСО").

28 жовтня 2005 наказом Мінпромполітики України №405 шляхом реорганізації (злиття) Державного підприємства "Науково-технічний центр артилерійсько-стрілецького озброєння" і Державного підприємства "Конструкторське бюро спеціальної техніки" було створено Державне підприємство "Конструкторське бюро" Артилерійське озброєння "(ДП КБАО).

Основними напрямками діяльності підприємства "Конструкторське бюро" Артилерійське озброєння "є дослідження і розробки в галузі технічних наук, а саме: дослідницькі, проектно-конструкторські, технологічні роботи, спрямовані  на створення сучасних зразків артилерійського та стрілецького озброєння, боєприпасів, а також виробництво зброї та боєприпасів (Стаття 2, п. 2.2. Статуту).

Матеріально-технічна база КБАО дозволяє проводити науково-дослідні, проектно-конструкторські роботи і виробничу діяльність в напрямку створення і виготовлення зразків артилерійського та стрілецького озброєння на сучасному рівні. Якість продукції забезпечується виконанням вимог робочої конструкторської документації, нормативно-технічної документації та комплексом робіт з перевіркою якості виготовляємої продукції відділом технічного контролю. Дотримання вказаних вимог контролюється службами Головного конструктора, Головного  технолога, Головного метролога і Центральною науково-дослідною лабораторією.

В цілісний майновий комплекс підприємства входить 10 200 кв. м. виробничих і адміністративних приміщень, 574 од. виробничого обладнання.

За час існування КБАО колективом були розроблені і виготовлені дослідні зразки одинадцяти видів озброєння в тому числі:                        

 • Танкова гармата КБА 3 калібру 125 мм;                            
 • Міномет КБА48М калібру  82 мм;                           
 • Міномет КБА48М1 калібру  82 мм;                         
 • 30 мм автоматичний гранатомет КБА 117 калібру
 • 30 мм до бойових модулів  "Шквал", Штурм", "Парус";                     
 • 30 мм ствол КБА2 до гармати ЗТМ1 (2А72);          
 • 30 мм ствол КБА.113 до гармати ЗТМ2, ЛВГ30, (2А42),

         5 зразків з яких  прийнято на озброєння Збройних сил України, а саме:     

 • 125 мм танкова гармата КБА3;              
 • 82 мм міномет КБА48М1;                      
 • 30 мм автоматичний гранатомет КБА.117;              
 • 30 мм ствол КБА2 до гармат ЗТМ1 (2А72);            
 • 30 мм ствол КБА.113 до гармат ЗТМ2, ЛВГ30 (2А42)                       

В грудні 2018 року були успішно проведені визначально-відомчі випробування 23 мм ствола КБА.40 до зенітної установки ЗУ-23, підтверджені тактико-технічні характеристики (радянського зразку 2А14). Наразі готується наказ МО України щодо підконтрольної експлуатації стволів в підрозділах ЗС та силових відомствах України.

На підприємстві створено повний технологічний цикл виготовлення стволів для автоматичних гармат калібру 23 і 30 мм, починаючи від виготовлення заготовки і закінчуючи проведенням випробувань готових стволів стрільбою

Налагоджене виробництво стволів калібру 23 і 30 мм для потреб Збройних сил України , Національної гвардії та силових відомств України, поставки на експорт. Станом на сьогоднішній день КБАО є головною організацією з питань науково-технічного забезпечення за напрямком "Розробка артилерійсько-стрілецького озброєння" і є єдиним в Україні підприємством, в повному обсязі володіє технологією виготовлення стволів калібру 23мм, 30мм  та 82мм стволів для мінометів.                           

Фахівці КБАО брали участь в роботі багатьох міжнародних науково-технічних конференцій, а в період з 1997 КБАО проводились Міжнародні науково-технічні конференції "Ствольні артилерійські системи, боєприпаси, засоби артилерійської розвідки та керування вогнем". Вироби і зразки озброєння, розроблені і виготовлені КБАО,  експонувалися на багатьох виставках озброєння і військової техніки, як в Україні так і за кордоном.